“SEKTÖRÜMÜZÜN GÜÇLENMESİ İÇİN DURMADAN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Kıymetli Üyelerimiz, Değerli Paydaşlarımız;

Tam 44 yıldır bitkisel yağ sektörünün kamuoyundaki sesi olan Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği olarak yeni bir döneme “merhaba” diyoruz.

Yoğun tempoyla geçen verimli bir dönemi geride bırakan Derneğimizin 39’uncu Olağan Genel Kurulu’nu 28 Mart tarihinde Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirdik. Ticaret Bakan Yardımcımız Sayın Sezai UÇARMAK, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanımız Sayın Gürsel BARAN teşrifleriyle Genel Kurulumuzu onurlandırdılar. Kendilerine Genel Kurulumuza sağladıkları değerli katkılar ve verdikleri destek için tekrar teşekkür ederim.

BYSD olarak bizler 1975 yılından bu yana ülkemiz ekonomisinin can damarı olan güçlü bir sektör oluşturmak için çaba harcadık. Sadece üreticilerimiz ve sanayicilerimiz için değil, tüketicilerimiz için de mücadele verdik. Kimi zaman kamu kurumları ve yöneticilerimizle, kimi zaman siyasilerimizle, kimi zaman medyada gündem oluşturarak sıkıntılarımıza derman aradık, kamuoyu nezdinde farkındalık oluşturduk. Şükürler olsun ki; uyguladığımız strateji ve politikalarla geçtiğimiz dönemde sektörümüz için pek çok kazanıma ulaştık.

Ülke olarak ekonomik açıdan zor bir dönemden geçiyoruz. Elbette hepimizin bazı sıkıntıları var. Bugüne kadar Türk iş dünyası olarak, karşımıza çıkan engellere rağmen neler yapabildiğimizi, ne kadar dinamik ve üretken olduğumuzu pek çok defa gösterdik. Özel sektör ve devlet istişaresiyle, sorunları aştık. Bunda sonra da el ele vererek hep birlikte tüm sorunlarımızın, sıkıntılarımızın üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

BYSD’de şimdi yeni bir dönem başlıyor! Yeni bir dönem; yeni bir nefes, yeni bir heyecan demek…Yenilenme demek…

Hedefimiz, ihtiyacımızı yerli üretimle karşıladığımız dışa bağımlı olmayan bir sektör haline gelebilmek. Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği olarak sektörümüzün sesi olmaya, bu ülke için ortak akılla, birlik ve beraberlik içinde, durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendiğim bu 3’üncü dönemin ülkemiz, sektörümüz ve derneğimiz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize ve Genel Kurulumuzda emeği geçen herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla...

TAHİR BÜYÜKHELVACIGİL
Yönetim Kurulu Başkanı

Bilgi Notu

“BİTKİSEL YAĞDA PLANLI ÜRETİM 16 MİLYAR DOLARIN TÜRKİYE’DE KALMASINI SAĞLAR”

Derneğimiz, toplantılarını sadece yönetim kurulu toplantıları ile sınırlamayıp, bölge toplantılarına da yer vererek, bölge sanayicilerimizin sorunlarını paylaşma ve çözüm bulma açısından gerekli iletişim ortamını sağlamıştır.

Web Sayfası Sponsorları